Při práci s Lucií se budete občas potkávat i s jejím pomocníkem.

Kubík na svém "pracovišti"

Proč se v psychoterapii používají psi? Co je to canisterapie?

Canisterapie je velmi obecně vzato léčebné působení psa na  člověka. Psi se používají asi nejčastěji pro rehabilitační cvičení. Moc hezky jsou napsané tyto dva články o canisterapii na webu HafBezObav, kam chodíme cvičit.

1. článek, 2. článek

V rámci psychoterapie za mě sice Kubík pracovat nebude, ale je změřené, že při mazlení se psem se během 7 minut snižuje tepová frekvence a krevní tlak. Jinými slovy, je to příjemné uklidnění ve chvíli, kdy klient přináší na sezení nějaké své trápení. U nás to vypadá tak, že vás s Kubíkem přivítáme, a pak je to už poměrně individuální. K někomu si lehne pod nohy, někoho jen zdálky pozoruje a neruší … Samozřejmě že máme k dispozici váleček na odstranění případných chlupů.

Kdo je Kubík?

Kubík, oficiálně Jakub Adamův hrádek se narodil 4. 10. 2010 v Lanžhotě, úplně na jihu u hranic se Slovenskem. Jeho chovatelka je moje dlouholetá kamarádka, které jsem vlastně původně jen jela pomoct na pár dní se smečkou, když se štěňata narodily. Když jsem odjížděla, loučila jsem se s tehdy 11-ti denním Kubíkem, a asi jsme si měli patřit. Je to od začátku neuvěřitelný mazel a pohodář, s každým se kamarádí, je ohleduplný vůči dětem i menším psům, ale přitom je to prostě normální roční puberťák. Umí „neslyšet“, nerozumět česky, tvářit se jako týden hladový …

Jsem ráda, že mám takovou práci, kam si jej můžu brát s sebou. Ale pokud máte alergii na psy, dá se domluvit, občas doma zůstat může.